IDEAFILOZOFIA  /  PROFILE
działalności artystyczno-społeczno-hipotetycznej
   Daj nam jedno  zdanie, a zrobimy Ci godzinny spektakl


Fascynuje nas tworzenie nieskrępowane zasadami. Wszelkie normy zarówno mentalne, jak i formalne wydają nam się ograniczeniami, które stwarzają specjalistów – tzw. „producentów sztuki”. Efektem takiej polityki jest presja przynależności do wykluczającej elity i marnotrawienie ogromnych pieniędzy na „produkcyjniaki”

Tymczasem wystarczy wykorzystać potencjał, tkwiący w każdym człowieku, który nie musi skończyć konwencjonalnych szkół lub drogich kursów, aby nauczyć się aktorstwa, obsługi świateł, pisania etc. Wszystko inne – w większości przypadków - nakręca koniunkturę „artystyczną”.

Nasza osobowość, wyobrażania, praca i działanie w grupie nienormatywnej, niehierarchicznej i komunikującej się  to przestrzeń niewyczerpalnej mocy. To nasza idea fix – różnie na tym "wychodzimy", ale wierzymy, że uda nam się osiągnąć swój cel na tym lub na innym świecie.

         Nasza działalność artystyczna opiera się na mixowaniu wielu dziedzin sztuki: teatru (spektakle i performens), filmu (video art  teledysk), literatury, malarstwa, grafiki, muzyki, sztuki użytkowej, etc.

           Ten artystyczny mix łączymy z tematami, dotyczącymi spraw odmienności płciowych (les/ trans /gender /queer) transgresyjnych i kobiecych.  Interesuje nas tworzenie „babskich” kręgów artystycznych.

           Głównym celem naszej działalności są spektakle i performensy, ale piszemy też dramaty, prowadzimy warsztaty teatralne i „płciowe”.  Nasza teatralna propozycja artystyczna biegnie 3  traktami:


 ADAPTACJA LITERATURY  -  teatralizacja klasyki  les, gender, queer, trans 
Wykorzystujemy odzyskujemy wyciągamy teksty rzadko lub w ogóle w Polsce nie    
inscenizowane, często nawet nietłumaczone
 wystawione  ORLANDO Virginia Woolf
         Gertruda Stein & Alicja B. Toklas & wiele wiele kobiet

  
QUEER ZABAWA -  performens komediowy
Gospodarzami i bohaterami są Maryjan Obły i Krystina Candida, którzy wraz zaproszonymi gośćmi – w każdym odcinku inna „kolorowa” postać  świata wykluczonych  -  z przymrużeniem oka opowiadają o otaczającym ich świecie LGBTQ+ . To okazja do przejrzenia się w krzywym zwierciadle qeerowej rzeczywistości.
wystawione  Fotel w skarpetkach 
     SharmTrio plus. Drag King Show. Retroseksualni
Drag Show. Brokatowa Wstęga Mobiusa
                             
 DRAMAT WSPÓŁCZESNOŚCI – dokumentacja życia kobiety         
Inscenizujemy teksty, które są zapisem doświadczeń współczesnej kobiety - przede wszystkim lesbijki
wystawione  Portret lesbijek we wnętrzu z ....kotem.
                    Czytanie polskiego dramatu lesbijskiego
       33 SZTUKA  Monika Rak
Nie/subordynowane/czytanie/sztuki/Jolanty Janiczak
Polskie Halloween